Mapa strony
Przejdź do treści

Prezentacja pierwszego fragmentu makiety Litzmannstadt Getto

Stacja Radegast - historia miejsca (1936-2015) - wykład

02.08.2015

Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu Romów

Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu Romów

Rezolucją Parlamentu Europejskiego z kwietnia 2015 r., dzień 2 sierpnia został uznany Europejskim Dniem Pamięci o Ofiarach Holokaustu Romów.

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Zagładzie Romów jest obecnie jednym z najważniejszych dni dla społeczności romskiej i międzynarodowej, w którym składany jest hołd pomordowanym Romom i Sinti w okresie II wojny światowej. W tym dniu, na terenie byłego obozu cygańskiego w Litzmannstadt Getto, przed Kuźnią Romów, wspólnie z reprezentantami lokalnej społeczności romskiej oraz młodzieżą uczciliśmy pamięć ofiar Holocaustu romskiego.

W ramach Wydarzenia odbyły się krótkie wystąpienia, część artystyczna wykonaną przez p. A. G. Suchocką i młodzież romską oraz symboliczne złożenie kwiatów i zniczy przed pomnikiem. Dziękujemy Stowarzyszeniu Centrum Informacji i Doradztwa dla Romów w Polsce za okazaną pomoc i uczestnictwo. 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej. Więcej o polityce prywatności