Mapa strony
Przejdź do treści

Projekt edukacyjny. Opowieści o Irenie Sendlerowej

Spacery śladami historii Litzmannstadt-Getto

11.04.2018

Marsz Żywych 2018

11 kwietnia Muzeum gościło grupę uczestniczącą w Marszu Żywych, prowadzoną przez Tali Nates, dyrektor Johannesburg Holocaust & Genocide Centre, partnera projektu „Makieta Litzmannstadt Getto”.

Uczestnicy mieli sposobność poznać historię łódzkiego getta w oparciu o interaktywny model „dzielnicy zamkniętej”, odwiedzając następnie wybrane miejsce związane z dziejami getta.

Marsz Żywych organizowany od 1988 roku przez izraelskie ministerstwo oświaty na terenie obozu koncentracyjnego w Auschwitz-Birkenau rokrocznie przyciąga również do Łodzi tysiące uczestników. Wizyty w miejscu pamięci Stacja Radegast stanowią ważny element edukacji, przygotowujący również do odwiedzin w Muzeum i Miejscu Pamięci Auschwitz-Birkenau.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej. Więcej o polityce prywatności