Mapa strony
Przejdź do treści

Wernisaż wystawy "Romowie dziś. Pomiędzy tradycją a nowoczesnością"

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Zagładzie Romów i Sinti

27.03.2017

Prezentacja drugiej części makiety Litzmannstadt-Getto

W poniedziałek 27 marca 2017 roku w Muzeum Stacja Radegast  odbyła się prezentacja drugiej części makiety Litzmannstadt-Getto.

Objęła ona obszar w granicach ulic: Bałucki Rynek, H. Berlińskiego, Organizacji „WiN” do Franciszkańskiej, Franciszkańska od Wojska Polskiego do Pasterskiej, B. Joselewicza, Krótka, B. Limanowskiego do Zachodniej, Lutomierska do Zachodniej, Łagiewnicka do Spacerowej, Młynarska do Pasterskiej, Pasterska, Zawiszy do Franciszkańskiej, Zachodnia między Lutomierską a Zgierską, Zgierska od pl. Kościelnego do Flisackiej.

Najbardziej charakterystyczny element tego fragmentu makiety stanowi Bałucki Rynek – najważniejszy punkt dzielnicy zamkniętej, nazywany „sercem getta”.

Budynki zostały odtworzone w skali 1:400. Przewidywana wielkość całej makiety to: 4 x 10 m.

Makieta jest odwzorowaniem wyglądu getta z maja 1942 r. Za podstawę do jego odtworzenie posłużyło zdjęcie lotnicze z tego okresu. Powstająca makieta to jeden z największych tego typu obiektów muzealnych w Polsce.

Podczas spotkania zostały również zaprezentowane nowe treści na stronie internetowej projektu www.radegast.pl. Było to możliwe dzięki umieszczeniu na Stacji Radegast ekranu multimedialnego. Zwiedzający mogą korzystać z niego podczas wizyt w Muzeum.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej. Więcej o polityce prywatności