Mapa strony
Przejdź do treści

Wystawa Litzmannstadt-Getto 1940-1944

Marsz Żywych 2018

17.04.2018

Projekt edukacyjny. Opowieści o Irenie Sendlerowej

Od kwietnia 2017 r. w ramach realizowanego przez Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi projektu edukacyjnego: „Opowieści o Irenie Sendlerowej” odbywają się zajęcia edukacyjne z wykorzystaniem makiety łódzkiego getta.

W ramach zajęć skierowanych do młodzieży szkolnej z Łodzi oraz regionu prowadzone są warsztaty poświęcone historii okupacji oraz postaw ludności wobec prowadzonej ówcześnie Zagłady. W ramach pierwszej części zajęć uczestnicy zapoznają się z historią getta w oparciu o interaktywny model łódzkiego „dzielnicy zamkniętej”.

Partnerami projektu są: Wydawnictwo Literatura oraz Widzewskie Domy Kultury. Patronat honorowy nad projektem objęli: Rzecznik Praw Dziecka, IPN Oddział w Łodzi, Archidiecezja Łódzka, Fundacja Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego oraz Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej. Więcej o polityce prywatności