Mapa strony
Przejdź do treści

73. rocznica likwidacji Litzmannstadt-Getto oraz 75. rocznica Wielkiej Szpery

Wizyta w Muzeum byłego niemieckiego Obozu Zagłady Kulmhof w Chełmnie nad Nere(...)

21.08.2017

Historia Romów i Sinti w Litzmannstadt-Getto na Pardes Festival

W dniach 16–20 sierpnia 2017 r. w Kazimierzu Dolnym odbyła się piąta edycja Pardes Festival – Spotkania z Kulturą Żydowską. Z dumą chcielibyśmy poinformować, że Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi uczestniczyło w nim już po raz kolejny. W ramach towarzyszących Festiwalowi wydarzeń na jednym ze spotkań, 18 sierpnia, nasza koleżanka dr Zofia Trębacz przedstawiła następujący temat: „Porajmos – zapomniany Holokaust". Roma i Sinti w Litzmannstadt-Getto. W prezentacji nie zabrakło informacji o makiecie tzw. obozu cygańskiego, powstałej w ramach projektu realizowanego na Stacji Radegast. Wystąpienie uzyskało Patronat Honorowy Austriackiego Forum Kultury.

Po wystąpieniu został zaprezentowany film „Samudaripen – Sam strach” w reżyserii Anny Grażyny Suchockiej. Partnerem pokazu było Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne Ethnos.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej. Więcej o polityce prywatności